Splendid Palas Butik

HAKKIMIZDA

Gümüşî kubbeleri ve kırmızı panjurlarıyla bir tarafta Marmara denizine, bir tarafta da İstanbul’a bakan görkemli bir yapıdan sesleniyoruz size. Şehrin en karakterli yerlerinden biri olan Büyükada’nın büyülü mekanı Splendid Palas’ın sihirli evrenini adadan giderken alıp yanınızda götürebilmeniz için, Splendid Palas Butik’i yarattık.

Dünyanın bambaşka bir yer olduğu zamanlarda, misafirlerin otelde bulunan tek telefon olan sabit hatla özel görüşmelerini gerçekleştirmeleri için kullanılan minik telefon kulübesinin içine konumlandırdığımız bu küçük butiğe, Splendid'in ve Büyükada'nın tüm ruhunu sığdırdık.

1908’de kurulan, bugüne dek aslına uygun şekilde restore edilerek gelen nostaljik binamızın insanı içine alan bir büyüsü olduğuna, o büyünün sizi sarıp sarmalamasına izin verirseniz size iyi geleceğine kalpten inanıyoruz. Geride kalmış bir zamanın estetiğini modernize ederek; özgün, yaratıcı işler yapan yerel tasarımcılarla güçlerimizi birleştirerek hem bu tasarımcıların dünyaya bakışını, hem de otelimizin nostaljik duygusunu taşıyan, sadece Splendid Palas Butik’te bulabileceğiniz, sınırlı sayıda üretilen tasarım parçalar sunuyoruz.

Splendid'in zamansız şıklığını ve stilini, ülkemizin özenle seçilmiş girişimci markaları ile yorumladık ve hem Splendid hem de Ada ruhuna hitap eden çağdaş bir tasarım ve yaşam tarzı koleksiyonu oluşturmayı hedefledik. Ürünlerin kimi panjurlarımızın kırmızısından, kimi zarif kubbelerimizden, kimi manzaramızdan ilham alıyor. Hepsinin ortak özelliği ise Büyükada’nın ve Splendid’in yıllara meydan okuyan ruhunu üzerlerinde taşıyor olmaları.

Sizlere Splendid’in sihrinden bir parça sunabilmek ne mutluluk!